اسلاید داخلی slide1

مهارت شنیداری

                                   Listening skill       

در برخی از مراکز آموزشی تمرکز کمتری بر تقویت مهارت شنیداری (Listeting) زبان آموزان انجام می‌شود و این در حالی است که درک شنیداری  یکی از مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی است و نباید از آن غفلت کرد. تقویت مهارت شنیداری در آزمون های مختلف زبان انگلیسی به ویژه IELTS و TOFEL از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لازم به ذکر است که در شیوه‌های مرسوم آموزشی در مدارس نیز تقویت مهارت شنیداری جایی ندارد در نتیجه عده معدودی از زبان آموزان درک شنیداری خوبی را به دست آورده‌اند. این عده به طور منظم و جدی در کلاس‌های آموزشی زبان با اساتیدی خبره شرکت کرده و با تلاش بسیار توانسته‌اند درک شنیداری نسبتاً خوبی داشته باشند. آموزشگاه زبان کاج با بهره گیری از اساتید مجرب و متد های آموزشی نوین تلاش در ارتقای این مهارت در زبان آموزان دارد. برخی از فعالیت های که منجر به تقویت شنیداری زبان آموزان می شوند، عبارت اند از:

1. زمان گوش دادن به زبان انگلیسی را افزایش دهید. میتوانید ازپادکست(Podcast)، موسیقی،اخبار در موضوع های مورد علاقه تان استفاده کنید و بارها و بارها به آن ها گوش فرا دهید. این راه حل عجیبو  معجزه آسایی  در تقویت مهارت شنیداری به صورت ناخودآگاه می باشد.

2.  با یک فرد انگلیسی زبان صحبت کنید و علاوه بر مهارت شنیداری، مهارت صحبت کردن را نیز تقویت کنید. شبکه‌های اجتماعی بسیاری در این زمینه وجود دارند که کافی است در آن‌ها عضو شده و با افراد انگلیسی زبان از کشور های مختلف صحبت کنید.

3. هر چند یادگیری زبان انگلیسی به صورت انفرادی نیز ممکن است، سعی کنید از یک مدرس زبان انگلیسی برای تقویت مهارت شنیداری کمک بگیرید. می‌توانید حتی به صورت خصوصی و هفته‌ای و یا ترمیک در کلاس های مختلف آموزشگاه شرکت کنید. از مدرس بخواهید که جهت درک شنیداری و تقویت در این زمینه شما را یاری دهد.

4. دانش خود را در زمینه درک اصطلاحات و ترکیبات انگلیسی افزایش دهید. بخش مهمی از هر زبان را اصطلاحات و ضرب المثل ها تشکیل می‌دهد. بدون فراگیری این موارد، بخش زیادی از زبان انگلیسی را نمی‌توان درک کرد.

5. بهتر است هم زمان با گوش دادن، صحبت کنید. صحبت کردن تأثیر شنیدن را دوچندان کرده و یادگیری را ماندگاری می‌کند. در هنگام تماشای فیلم و انیمیشن می‌توانید همراه کاراکترها تکرار کنید. چندین بار فیلم زبان اصلی را با دقت گوش داده و سعی کنید جمله بازیگر را زودتر از او تکرار کنید.


آموزشگاه زبان های خارجی کاج

 آدرس: اصفهان، سپاهان شهر - بلوار شاهد،خیابان تعاون 5،خوارزمی شرقی،کوچه شبنم
 تلفن : 03136515800